Zadzwoń do nas – 509 987 997

Darmowa wysyłka od 99 zł

Weterynarz od serca

“Szczęśliwe zwierzęta to gwarancja szczęśliwej rodziny”- motto doktora Canello.

Człowiek, który karmi naszego psa

Weterynarz od serca – każdy chciałby tak nazywać człowieka, który karmi jego pupila. Tymczasem 90% opiekunów zwierząt kupuje karmę dla swoich podopiecznych w wielkich i znanych koncernach spożywczych jak Mars (Pedigree, Whiskas, Chappi, Royal Canin) czy Nestle (Purina, Friskies, Dog Chow). Koncerny te, jak to w reklamach bywa, chwalą się latami doświadczeń i wysoką jakością sprzedawanego produktu. Powołują się też na doświadczenie bezimiennych ekspertów. A tymczasem czy znasz właściciela którejś z tych firm? Czy znasz jego filozofię? Czy jesteś w stanie dotrzeć do twórcy karm, zespołu lekarzy aby dowiedzieć się dlaczego powinieneś je kupować? Ja mam tę możliwość, ponieważ założyciel SANYpet to po pierwsze: uznany specjalista weterynarz, a dopiero potem przedsiębiorca. Zapraszam do przeczytania artykułu na temat współczesnego człowieka z pasją – weterynarza od serca.

dr Sergio Canello
dr Sergio Canello – weterynarz od serca

Nasz weterynarz od serca nazywa się Sergio Canello

i jest ekspertem weterynarii w dziedzinie patologii związanych z żywieniem, a także homeopatii i  medycyny naturalnej. Od 40 lat zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem przyczyn chorób autoimmunoagresywnych u zwierząt. Jest człowiekiem z prawdziwą pasją do swojej pracy i to jej poświęcił sporą część swojego życia.

Zawsze wiedział, że poświęci zwierzętom życie

Początki jego kariery były typowe dla przyszłego weterynarza – studia i specjalizacja z zakresu chorób małych zwierząt. Od początku jednak zainteresowania Canello krążyły wokół zapobiegania chorobom niż ich leczenia, a ważną częścią jego filozofii stało się korzystanie z siły natury. Jednym z działów silnie przez niego wspieranych jest homeopatia, której uczył się, aby później dzielić się wiedzą w Międzynarodowej Szkole w Cortonie, na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej w Barcelonie oraz Wydziale Weterynarii Uniwersytetu w Padwie.

Został też założycielem, profesorem i dyrektorem sekcji weterynaryjnej LIGA – światowego stowarzyszenia skupiającego homeopatów ze wszystkich krajów świata, dla których opracowuje również program poświęcony homeopatii i metodom terapeutycznym w hodowli ptaków i małych zwierząt. Cały czas jest czynnym naukowcem.

dr Canello poświęcił pracę psom i kotom
dr Canello poświęcił całą swoją pracę psom i kotom

Swoją pasję do zwierząt realizuje tworząc lecznicze karmy

Jest szefem Działu Badań i Rozwoju SANYpet i osobiście nadzoruje produkcję karmy. Miałem okazję zobaczyć to i poznać go osobiście w hali produkcyjnej firmy. Jest wybitnym, uznanym w naukowym świecie specjalistą od leczenia nietolerancji pokarmowych u psów i kotów. Jako pierwszy wykazał, że problemy te związane są z karmieniem zwierząt mięsem pochodzącym z intensywnego rolnictwa. Produkty rolnicze zanieczyszczone przez pozostałości związków farmakologicznych są odpowiedzialne za większość alergii.

Dowiódł, że przyczyną chorób zwierząt na tle pokarmowym jest Oksytetracyklina, antybiotyk powszechny w chowie zwierząt. Właśnie to zanieczyszczone źródło białka trafia najczęściej do karmy, powodując alergie, zmiany skórne, zapalenie ucha środkowego i szereg powikłań.

Doktor Canello nazwał ten syndrom  “zespołem pozostałości resztek żywieniowych”. To zespół patologiczny, który jest przyczyną licznych zaburzeń zdrowotnych. Związane są one z nadwrażliwością na typowe białka jak te zawarte w wołowinie i wieprzowinie. Właśnie na podstawie tych rozważań naukowych dr Canello opracował i wprowadził na rynek specjalną formułę. Leży ona u podstaw produktów Forza10 produkowanych przez SANYpet. Firma ta jest obecnie liderem na rynku w sektorze dietetycznym we Włoszech.

Karmy, które skupiają się na mięsie alternatywnym

czyli jagnięcinie, jeleninie, mięsie z kontrolowanych gospodarstw oraz ryb morskich jako podstawowym składniku diety psa. Jest to źródło “czystych białek” o wysokiej wartości biologicznej i strawności, naturalnie bogate w nienasycone kwasy tłuszczowe. Kwasy te gwarantują dobre funkcjonowania całego organizmu.

Weterynarz od serca nie przewiduje kompromisów

– do produkcji używa nieskazitelnie czystych surowców co gwarantują mu m.in. dwie plantacje roślin na Islandii oraz dostawcy mięsa z Nowej Zelandii. Zwierzęta są ważne na każdym etapie dlatego firma jest cruelty free, a mięso pozyskiwane jest w humanitarny sposób.

To człowiek w pełni oddany swojej idei,

a swoją pracę opiera na współpracy ze znanymi uniwersytetami, instytucjami i centrami badawczymi. Posiada czterdzieści lat doświadczenia, które dają mu możliwość stworzenia diet idealnych, mających na celu zminimalizowanie szkodliwych reakcji na pożywienie. Dzięki właściwemu żywieniu pomaga zwierzętom powrócić do pełnego zdrowia. To, co cenię w doktorze najbardziej to jego miłość do zwierząt, która jest przyczyną wszystkich jego działań.

dr Sergio Canello
Weterynarz od serca – dr Sergio Canello

Jeśli zainteresował Cię temat, warto przejrzeć liczne publikacje Doktora Sergio Canello i jego współpracowników. Oto niektóre z nich:

oddanie
oddanie
Źródła:

Sergio Canello – profil Facebook

Strona Sergio Canello

Prezentacja Sergio Canello w witrynie Forza10 USA

zdjęcia 1-3 pochodzą z oficjalnej witryny dr Sergio Canello: https://www.sergiocanello.com/

Darmowa wysyłka

Dla zamówień od 99 zł

Powiedz o problemie psa

Doradzimy Ci rozwiązanie

Dostawa za granicę

Po wcześniejszym uzgodnieniu

Wygodne płatności

Szybkie przelewy, Blik, pobranie,