FAQ

FAQ

czyli najczęściej zadawane pytania

Karmy

najczęstsze pytania

Karma nie jest lekiem i nie może być tak traktowana. Może za to z dużym powodzeniem wspomagać leczenie problemów zdrowotnych u psa takich jak:

 • alergie skórne,
 • problemy z uszami,
 • oczami,
 • trawieniem,
 • gruczołami okołoodbytowymi

i wielu innych.

UWAGA: najlepsze rezultaty osiąga się stosując Forza10 jako jedyną karmę dla psa.
Nie zaleca się stosowania jakiejkolwiek innej karmy nawet w najmniejszych ilościach (dotyczy również resztek obiadu, kości, wszelkich przekąsek i zachęt!). Wszelkie smakołyki, zachęty i resztki mogą zawierać substancje alergizujące, których opiekun psa nie jest w stanie zweryfikować. Pamiętaj, że reakcję alergiczną wywołują nawet minimalne ilości alergenu!

Formuła karmy łączy łatwo przyswajalne i hipoalergiczne składniki (w zależności od karmy np. białko ryby, ziemniaki, olej rybny i kukurydziany) z aktywnymi ekstraktami roślinnymi o sprawdzonej skuteczności.

 • pojedyncze źródło białka: łatwiejsze przyswajanie, brak konfliktu białek (który często wywołuje reakcję alergiczną), eliminacja innych źródeł alergenów
 • czyste białko: brak jakichkolwiek dodatków zwykle stosowanych w hodowlach intensywnych  (antybiotyki, aktywatory wzrostu, steiny, farmaceutyki), stosowane białko to białko o najniższym poziomie wywoływania reakcji alergicznych, a wysokiej jakości odżywczej, źródło minerałów, pierwiastków śladowych
 • białka hydrolizowane: struktura białkowa tego typu nie jest rozpoznawana przez układ immunologiczny, dlatego jest hipoalergiczna (nie uruchamia reakcji alergicznej)
 • pojedyncze źródło węglowodanów: łatwiejsze przyswajanie, mała ilość cukrów i związane z tym małe obciążenie trzustki,
 • dodatki antyoksydacyjne: karma zawiera szereg dodatków ziołowych działających przeciwutleniająco, co wpływa na detoksykację organizmu, reguluje transport komórkowy, redukuje wolne rodniki (działa antyrakotwórczo); stosowane dodatki to m.in. granat, kurkuma czy ananas.
 • dodatki mineralne i witaminy: zapewniają idealne zbilansowanie surowcowe karmy, dzięki nim masz pewność, że Twój pies dostaje w karmie absolutnie wszystko, co jest potrzebne do zachowania i utrzymania zdrowia
 • dodatki naturopatyczne: (m.in. malwa, aloes, łopian, porzeczka, dzika róża, lipa drobnolistna, algi) – wzmacniają efekt leczniczy karmy, pozwalają w szybszym tempie zlikwidować skutki alergii, wzmacniają układ odpornościowy. Ich działanie jest szczegółowo wskazane w opisie każdej karmy.
 • naturalne substancje konserwujące: witamina E, rozmaryn – pozwalają na utrzymanie wysokiej jakości karmy bez stosowania chemicznych środków konserwujących. Dlatego terminy przydatności do spożycia karm nie są tak długie jak w karmach marketowych.

Przy każdej karmie opisanej w sklepie podana jest tabela dawkowania odnosząca się do wagi psa. Są to ściśle wyliczone ilości karmy, które w 100% pokrywają zapotrzebowanie energetyczne psa oraz  wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Zgodnie ze współczesnymi zaleceniami żywieniowymi – podaną w tabeli ilość należy podzielić na 2 posiłki i podawać je rano i po południu.

Efekt leczniczy uzyskuje się po 3-8 tygodniach stosowania, przy czym każdy pies może reagować na oczyszczanie organizmu w innym tempie. 
Po ustąpieniu objawów alergii karmę można stosować w dalszym ciągu jak codzienną karmę bytową.

Pamiętaj, że warunkiem koniecznym powodzenia kuracji jest stosowanie karmy Forza10 jako JEDYNEJ karmy. Wszelkie smaczki (niehipoalergiczne) będą zaburzały proces eliminowania substancji powodujących problemy zdrowotne psa.

Efekt leczniczy uzyskuje się po 3-8 tygodniach stosowania.
Po ustąpieniu objawów alergii karmę można stosować w dalszym ciągu jak codzienną karmę bytową lub zastosować inną, typowo bytową karmę z linii Active.

Nie mamy sygnałów od naszych klientów, aby ich psy nie chciały jeść naszej karmy.

Pamiętaj jednak, że karmy marketowe są dosmaczane przeróżnymi ulepszaczami smaku, aby psy chętniej je jadły. Z drugiej strony to człowiek, mający wiedzę o tym, co służy jego psu i jak działa karma, ma decydować o tym, co je pies – a nie odwrotnie.

Krokiety w karmach Forza10 nie sprawiają psom problemów z gryzieniem. Po pierwsze, karmy z linii Forza10 Maintenance są różnej wielkości i są  dopasowane do wielkości psa (dla psów dużych krokiet jest większy i ma średnicę ok. 1,5 cm, dla psów mniejszych krokiet jest odpowiednio mniejszy – ok 1 cm). Właściwa kruchość krokietu umożliwia bezproblemowe rozgryzanie go. 

Wskazówka: jeśli mimo dobrania wielkości krokietu wydaje Ci się, że pies może mieć problem z wielkością krokieta, możesz krokiety delikatnie roztłuc.

Przechowuj karmę szczelnie zamkniętą w chłodnym i suchym miejscu. Zapobiegnie to wietrzeniu ważnych aktywnych składników odżywczych oraz naturalnych składników i naturalnych konserwantów takich jak zioła czy witamina E.

Nasza praktyka: (kupując worek 15 kg) przesypujemy całość do szczelnie zamkniętego dużego wiadra (do nabycia np. w marketach budowlanych) i trzymamy pod ręką mały, szczelnie zamykany pojemnik (1-2 kg) z taką ilością karmy, jaka wystarcza na bieżące posiłki. 

Małe krokieciki w kształcie serduszka to pastylka AFS. Jest to opatentowany system AFS™ (Active Fresh System™) – dzięki niemu możemy zagwarantować, że proces wytłaczania i suszenia karmy nie powoduje jej wyjałowienia i obniżenia efektywności zawartych w niej składników naturalnych.

Dzieje się tak dzięki oddzieleniu substancji wrażliwych na temperaturę i formowania ich na zimno (w temperaturze pokojowej) w tabletki w kształcie serca. Są one następnie mieszane z tradycyjnymi granulkami w optymalnych proporcjach.

Dzięki temu w wysokiej temperaturze przetwarzane są tylko te składniki karmy, które nie są wrażliwe na obróbkę termiczną. 

Ważne: Dlatego też ważne jest, aby pies nie zostawiał serduszek w misce (mogą mieć inny smak niż reszta karmy), ponieważ zawierają one niezbędne składniki wspomagające kurację. Jeśli zauważysz, że pies zostawia serduszkowe pastylki, podaj mu je w inny sposób np. tak, jak zwykle podajesz tabletki.

Dostawa

najczęstsze pytania

Zamówienia złożone w dni robocze do godz. 12.00 są wysyłane jeszcze tego samego dnia i powinny trafić na miejsce w następnym dniu roboczym. Zamówienia złożone po godz. 12.00 są realizowane w następnym dniu roboczym, a dostawa powinna trafić do klienta w kolejnym dniu roboczym. 
Przykład: gdy zamawiasz karmę w czwartek o 11.00, powinna ona dotrzeć do Ciebie w piątek. Jeśli jednak złożysz zamówienie w czwartek o 13.00, wysyłka nastąpi w piątek, a karma dotrze do Ciebie w poniedziałek.  

Po złożeniu zamówienia i wybraniu sposobu płatności, zamówienie kierowane jest do magazynu. Po nadaniu przesyłki otrzymasz informację na podany przy zamówieniu adres email. W dniu dostawy pod wskazany przez Ciebie adres, otrzymasz powiadomienie sms o tym fakcie na swój numer telefonu.

Masz pytanie, na które nie znalazłaś/-łeś odpowiedzi? Napisz, zadzwoń, zapytaj - odpowiemy i dopiszemy do FAQ

Darmowa wysyłka

Dla zamówień od 99 zł

Powiedz o problemie psa

Doradzimy Ci rozwiązanie

Dostawa za granicę

Po wcześniejszym uzgodnieniu

Wygodne płatności

Szybkie przelewy, Blik, pobranie,