Jak się pozbyć sierści? – 7 wskazówek

Uwielbiasz swojego psa lub kota, ale nie możesz pokochać futra, które zostawiają w domu? Na ubraniach, meblach i w samochodzie… Jak się pozbyć sierści, która wydaje się być wszędzie?

jak sie pozbyc siersci
Jak się pozbyć siersci? – 7 wskazówek

Zatrudnianie osób sprzątających lub codzienne porządne sprzątanie byłoby idealnym sposobem na pozbycie się sierści zwierząt, ale niestety nierealnym w przypadku domów pełnych ludzi i zwierząt. I zajętych opiekunów. Na szczęście istnieją sposoby na złagodzenie tego uciążliwego problemu jakim jest nadmierna ilość futra w domu. Jak się pozbyć sierści? I jak zmniejszyć jej ilość w domu? 

Poniżej poznasz wskazówki na temat tego, jak się pozbyć sierści zwierząt domowych. Chociaż nie mogę obiecać, że już nigdy nie zobaczysz żadnych zabłąkanych kępek psich włosów, rady te z pewnością pomogą w jakimś stopniu zmniejszyć uciążliwy problem.

jak sie pozbyc siersci regularne czesanie
Regularne czesanie pozwala usuwać martwe włosy

Wskazówka 1: Jak się pozbyć sierści z tkanin? Użyj gąbki kuchennej

Przed odkurzaniem lub innymi metodami czyszczenia, warto przygotować miejsce, w którym występuje problem, za pomocą gąbki.

yellow sponge white
Zwilżona gąbka kuchenna świetnie poradzi sobie ze ściągnięciem włosów i futra z tkanin

Lekko zwilż zwykłą gąbkę kuchenną i przetrzyj powierzchnię. Dzięki temu sierść zwinie się w kępki, które będzie potem można łatwo usunąć.

Wskazówka 2: Jeśli chcesz się pozbyć sierści skutecznie, odkurzacz to za mało…

Chociaż cenisz nowoczesność i wielozadaniowość swojego odkurzacza (który właściciel zwierzaka nie lubi?), masz świadomość, że nawet on nie ma szans zebrać wszystkiego. Użyj więc czegoś gumowego.

Guma generuje elektryczność statyczną, gdy jest pocierana materiałem. Ta prosta zasada fizyki pomoże ci to zebrać pozostałą sierść z dywany i tapicerki.

Chociaż gumowe rękawiczki są w tej sytuacji najbardziej oczywiste, o wiele lepiej sprawdzą się… gumowe balony. Dodatkową zaletą jest to, że używanie balonów może być świetnym sposobem na zaangażowanie dzieci w proces czyszczenia!

Możesz też skorzystać ze specjalnie przygotowanej szczotki do zbierania sierści Trixie.

Wskazówka 3: szybka akcja? – wypróbuj szczotkę pupila

Za pięć minut przyjeżdżają goście, a ty nagle zauważasz kępkę futra w rogu dywanu w salonie? Jak się pozbyć sierści, gdy czasu mało, a ty nie chcesz wyciągać z szafy ciężkiego odkurzacza? Rozwiązanie może wydawać się banalne: chwyć za szczotkę do czesania psa.

Jeśli potrzebna jest tylko szybka poprawka, spróbuj przeczesać dywan szczotką z włosia – to skutecznie zbierze włosy z włókien. Najlepiej, jeśi będzie to tradycyjna szczotka z twardszym włosiem jak np. drewniana szczotka Trixie. 

jak się pozbyć sierści drewniana szczotka
Drewniana szczotka może świetnie poradzić sobie z usunięciem sierści np. z dywanu

Wskazówka 4: Umieść produkty do usuwania sierści zwierząt w strategicznym miejscu

Kiedy zauważysz, że twój pies otrzepuje się (lub o zgrozo tarza) na dywanie po przyjściu ze spaceru, prawdopodobnie jest już trochę za późno, aby uniknąć późniejszego sprzątania. W takich przypadkach profilaktyka ma kluczowe znaczenie.

jak sie pozbyc siersci furminator

Jeśli masz psa, który spędza dużo czasu na zewnątrz, trzymaj ręczniki i szczotki dla psów w pobliżu drzwi. Możesz przygotować dyżurny ręcznik, aby móc wytrzeć psu łapy i usunąć futro, zanim pies wejdzie do domu i dotrze do dywanu, ubrań czy mebli.

Rozwiązań jest wiele, a na rynku jest zatrzęsienie akcesoriów do pielęgnacji futra. Wystarczy, że wybierzesz właściwe narzędzie zarówno dla siebie jak i dla pupila. Świetną propozycją jest Trixie Rękawica do masażu Handy Pet.

Rękawica to idealne rozwiązanie dla krótkowłosych zwierząt, które nie przepadają za czesaniem. Oprócz usuwania martwych włosów, rękawica świetnie masuje stymulując krążenie!

Wskazówka 5: Jak się pozbyć sierści, która weszła głęboko w dywan? Wykorzystaj pumeks

Kup zwykły, tani pumeks w lokalnym supermarkecie i użyj do delikatnego starcia futra z powierzchni dywanu.

jak się pozbyć sierści pumeksem
Pumeks, odpowiednio używany, może być bardzo pomocny w usuwaniu sierści z trudnych tkanin jak np. dywany

Może to być czasochłonne w przypadku większych powierzchni, ale jest pomocne w jako środek doraźny lub jako sposób na wyciągnięcie włosów osadzonych w dywanie przed użyciem odkurzacza. Możesz też użyć innych popularnych w każdym domu produktów, które usuwają sierść zwierząt np.tradycyjnych rzepów.

Wskazówka 6: Regularnie wyczesuj zwierzę

Szczotkowanie usuwa luźne włosy. Rutynowe szczotkowanie nie powstrzyma wypadania psa, , ale pomaga zmniejszyć linienie i usunąć zanieczyszczenia. No i oczywiście pomoże usunąć luźną sierść, zanim pojawi się w łóżku lub jogurcie… 

Szczotkując sierść psa pomagasz rozprowadzić naturalne olejki, pozostawiając sierść lśniącą i zdrową. 

jak się pozbyć sierści wyczesywanie
Regularne wyczesywanie psa ograniczy rozsypywanie sierści wokół. Dobrze to robić na dworze.

Wskazówka 7: Przygotuj poręczny pojemnik na akcesoria do pielęgnacji sierści

Jak się pozbyć sierści, aby nie roznosiła się na cały dom? Jednym ze sposobów radzenia sobie z zalegającym wszędzie futrem jest dobra organizacja.

furminator do krotkiej siersci medium 4
Furminator do krótkiej sierści Medium dla psów o sierści do 5 cm

Włóż wszystkie akcesoria potrzebne aby utrzymać zwierzę w czystości do jednego poręcznego pojemnika. W ten sposób będziesz mieć zawsze wszystko pod ręką w domu. Będziesz mogła też łatwo wynosić taki zestaw na zewnątrz, gdzie najlepiej jest szczotkować zwierzę.

trixie rekawica do masazu handy pet 1

Źródła:

Cheryl Lock, 8 Hacks for Getting Rid of Pet Fur

Nicole Forsyth, Dollars and Pets: Importance of brushing your dog

Data pierwszej publikacji: 11 listopada 2020 @ 06:46

Darmowa wysyłka

Dla zamówień od 99 zł

Powiedz o problemie psa

Doradzimy Ci rozwiązanie

Dostawa za granicę

Po wcześniejszym uzgodnieniu

Wygodne płatności

Szybkie przelewy, Blik, pobranie,