Jak wybrać karmę dla psa?

Jak wybrać karmę dla psa?

Eksperckie porady czy laickie dyrdymały?

  Właśnie facebook podsunął mi pod nos kolejną stronę, na której różni “eksperci” doradzają jak wybrać karmę dla psa. Że wiek, że wielkość, że aktywność. To tak, jakby ktoś zapytał Cię – jak dobrać buty, a Ty byś mu odpowiedziała – męskie, do biegania, rozmiar 43. Super porada – prawda?

jak wybrać karmę dla psa
jak wybrać karmę dla psa

Na co więc zwrócić uwagę?

No cóż – kiedy mnie ktoś pyta, jaką karmę poleciłbym dla psa, to przede wszystkim pytam o stan zdrowia. Wymieniam wszelkie problemy, które są oznaką czegoś co może się dziać i pytam, czy takie symptomy są widoczne. Ludzie nie wiedzą, że załzawione oczy, brzydko pachnące uszy, potrząsanie głową, saneczkowanie, drapanie się, wylizywanie, nadpobudliwość i zbyt niska aktywność, matowa skóra, łupież, nadwaga, niedowaga, polegiwanie i mnóstwo różnych zachowań mogą być i zwykle są oznakami problemu.

Zwróć uwagę na problem – a nie “wybierz cechę psa lub karmy”

Na podstawie takich pytań a raczej uzyskanych odpowiedzi, doradzam karmę, która te problemy rozwiąże. Wszelkie (o dziwo, a nawet o zgrozo) polecane przez wielu hodowców WIELKIE MARKI rodem z Marsa czy innego Nestle albo Procter and Gamble, tak głęboko pustoszą organizm psa, że czasem już po roku jest to chodzący obraz nędzy i rozpaczy (choć patyk wiernie przynosi i rzuconą kość dzielnie gryzie – a Pan i Pani się cieszą choć i jedno i drugie stanowi dla psa ogromne zagrożenie).

Tak więc – wielkość, wiek, aktywność – w 90% rozmów nawet do tego nie dochodzę. Bo to tak, jak bym pytał człowieka kurczowo trzymającego się jedną ręką odłamka skały nad przepaścią, czy może mu wysmarkać nos, bo chyba ma katarek. Przepraszam za ironię, czy wręcz sarkazm, ale podobnie jak sam domagam się traktowania mnie jak istoty rozumnej, to również zakładam (bo inaczej nie ma sensu), że osoba, z którą rozmawiam, też jest rozumna i że sprawy wieku i wielkości potrafi sobie sama rozeznać. Bo z tą aktywnością, to już nie jest tak łatwo.

dobra karma
dobra karma?

Spójrz na siebie – droga moja czytelniczko. Załóżmy, że masz problem z nadwagą i szukasz rozwiązania tego problemu.
Co jest przyczyną tego problemu? Czy rzeczywiście niewłaściwa dieta, czy raczej fakt, że Ci się nie chce ruszyć tyłka z kanapy? Czy zatem masz zmienić dietę? A jeśli nawet, to czy na pewno na dietę dla ludzi nieaktywnych?
Żeby Ci się jeszcze bardziej nie chciało i żebyś już całkiem przyrosła do tego telewizora, czy co tam z tej kanapy robisz?

Zatem – jak wybrać karmę dla psa?

Najlepiej – skontaktuj się ze mną. Zapytam Cię o to, o co trzeba zapytać. Dzięki temu znajdziemy problemy i określimy ich przyczynę. Następnie ustalimy plan postępowania i wybierzemy właściwe rozwiązania.
A potem? Będziemy się cieszyć. Ty zdrowiem swojego psa a ja – kolejnym zadowolonym klientem.
Dobra karma dla psa, to nie ta, która smakuje mu najbardziej (choć oczywiście fajnie jest, jeśli pies zajada ze smakiem). Czasem karma musi zawierać ekstrakty ziołowe, które nie smakują najlepiej. Dobra karma dla psa służy jego zdrowiu, wyglądowi, samopoczuciu.
A aktywność? Każdy pies ma być aktywny. Zdrowy pies, to aktywny pies. A szczęśliwy pies, to zmęczony pies 🙂

aktywny pies
aktywny pies

Masz jakieś pytania? Potrzebujesz porady w zakresie doboru odpowiedniej karmy? Zapraszam więc do kontaktu.

Uwaga! Jeśli podejrzewasz, że zwierzę jest chore, natychmiast zadzwoń do weterynarza. W przypadku pytań związanych ze zdrowiem należy zawsze skonsultować się z weterynarzem, który zbada zwierzę, zapozna się z jego historią zdrowia i może wydać najlepsze zalecenia dla Twojego zwierzaka. Pamiętaj, że żadna porada internetowa nie zastąpi osobistego kontaktu ze specjalistą!

[mailerlite_form form_id=1]

Data pierwszej publikacji: 24 lipca 2020 @ 22:10

Dodaj komentarz
Darmowa wysyłka

Dla zamówień od 99 zł

Powiedz o problemie psa

Doradzimy Ci rozwiązanie

Dostawa za granicę

Po wcześniejszym uzgodnieniu

Wygodne płatności

Szybkie przelewy, Blik, pobranie,